Szarlotka from Sharphill*A [i]

  • Szarlotka from Sharphill*A
    Szarlotka from Sharphill*A

J03 - liliowy szylkret bikolor

Szarlotka - Felv, Fiv - NEG, HCM - normal, PKD - N/N, grupa krwi N/b, nie niesie długiego włosa ani pointa. » rodowód

Na Światowej Wystawie Kotów w Poznaniu zobaczyłam po raz pierwszy koty brytyjskie z bielą, które mogą konkurować z niebieskimi kotami brytyjskimi. Właścicielem hodowli jest Christian Muller, ogromny pasjonat tej rasy, trochę zwariowany, niesamowicie pozytywnie zakręcony z ogromnym sercem do kotów. Było to w 2011 roku.

W 2012 roku zaczęłam poszukiwania odpowiedniej dla mojego kocurka kotki. W 2012 roku urodziła się w hodowli From Sharphill kotka w kolorze liliowy szylkret bikolor. Byłam zachwycona. Niestety Christian nie chciał mi sprzedać tej kotki. 7 miesięcy udowadniałam, że warto mi powierzyć swoją pracę hodowlaną, bo ją docenię i będę kontynuować. Dotrzymam również warunków umowy.

I 15.12.2013 roku urodziła się Szarlotka. Od pierwszych chwil znałam jej każdą plamkę, męczyłam Christiana o regularne zdjęcia i byłam coraz bardziej zachwycona. Jednak dopiero poznanie charakteru tego kota było dla mnie ogromną niespodzianką. Od pierwszych dni kotka była "u siebie". Dokazywała z kociakami, później z moim synem. Do dziś są częste kłótnie o klocki, które Szarlotka wybiera starannie z pudła z klockami, a potem idzie i zrzuca je ze schodów. Codzienny masaż brzucha to już rytuał, na to muszę zawsze znaleźć czas.

Szarlotka jest bardzo z charakteru podobna do Napoleonki, jedynie co je różni, to reakcja na krojenie mięsa - Leo wtedy zawsze przybiegała, Szarlotka raczej towarzyszy mi stojąc już przy misce.